Отборът на Атлетико Мадрид спечели с 2:0 у дома срещу

...

Атлетико надигна глава и показа, че ще се бори за второто място

Отборът на Атлетико Мадрид завоюва с 2:0 вкъщи против Селта в мач от 32-рия кръг на Примера дивисион. Антоан Гризман (42) и Алваро Мората (74) зарадваха почитателите на “Wanda Metropolitano”, измежду които хиляди деца, поканени за Деня на детето в дома на Атлети. " Небесносините " бяха без санкции Яго Аспас. С триумфа момчетата на Диего Симеоне понижиха изоставането от Барселона на девет точки. Шест кръга преди края обаче “дюшекчиите” знаят добре, че тяхната битка ще е за второто място. Първото полувреме в испанската столица предложи няколко доста положителни положения пред двете порти. Нападенията демонстрираха заостреност и досетливост. В 17-ата минута Ян Облак направи две спасявания в границите на няколко секунди. Първо Максимилиано Гомес тества бдителността да словенския пазач, а по-късно атрактивен удар на Риад Будебуз затрудни съществено вратаря и той мазета над гредата. В 26-ата Хуангран центрира остро и Анхел Корея се размина с топката. В 31-ата Облак се разтегна и парира след рисков шут на Софиан Буфал. В 42-ата Гризман осъществя прелестен гол от директен свободен удар. Френският нападател шутира мощно под гредата, а реакцията на Рубен Бланко закъсня. През второто полувреме двата отбора играха скучновато. Опитите за равнене на гостите от “Балаидос” се показваха единствено в по-изнесена напред игра. В 65-ата минута Макси Гомес не стреля тъкмо след неприятно изчистване на Тони Моя. В 74-ата домакините се възползваха от свободните пространства в половината на противника. Резервата Алваро Мората потегли зад центъра, употребява скоростта си, с цел да не разреши на съперниците му да го настигнат и по-късно финтира вратаря преди да насочи в мрежата за 2:0. В 81-ата Гризман опита да направи нещо сходно, само че бранител съумя да избие пред голлинията. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 32 кръг, събота 13 април  Атлетико Мадрид 2:0краен резулат  Селта