Отборът на Атлетико Мадрид спечели с 1:0 у дома срещу

...

Атлетико Мадрид надделя над Байер

Отборът на Атлетико Мадрид завоюва с 1:0 вкъщи против Байер (Леверкузен) в борба от група “D” на Шампионската лига. Резервата Алваро Мората донесе успеха с гол в 78-ата минута. С триумфа “дюшекчиите” събраха седем точки и оглавиха своята група. Леверкузен остава с една точка. Анхел Корея застана до Диего Коща в нахлуване. Диего Симеоне стартира без типично крило, поставяйки на фланговете Коке и Саул. Кевин Фоланд поведе офанзивата на Байер, подкрепян от Карим Белараби, Кай Хаверц и Надием Амири. Първото полувреме дуелът на “Wanda Metropolitano” предложи скучноват футбол при относително равностойна игра. В 14-ата минута Хосе Хименес получи травма и трябваше да напусне терена. В 18-ата стражът на немския отбор Лукас Храдецки самичък сътвори напрежение пред вратата си, откакто на няколко пъти се затрудни при улавянето на топката. Постепенно “аспирините” заиграха с по-голямо самочувствие и по-често застрашаваха вратата на Ян Облак, въпреки че липсваха удари. В 32-ата Лоди управлява топката и стреля в ръцете на вратаря. В 44-ата Томас шутира мощно, само че неопределено. След почивката играта се пооживи. В 63-ата минута Ларс Бендер се подхлъзна и след плонжа си напред не игра с топката. Коща се възползва и падна в опит да завоюва дузпа. Съдията реши, че няма нарушаване. Минута по-късно Ектор Ерера затрудни вратаря с подъл удар - топката беше избита над гредата. В 70-ата Чоло Симеоне направи офанзивна промяна, пускайки Мората вместо Коке. Осем минути по-късно испанският стрелец откри резултата. Защитата на Байер не се подреди добре, последва центриране отляво и удар с глава на Мората от 10 метра - 1:0. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Шампионска Лига 3 кръг, вторник 22 октомври  Атлетико Мадрид 1:0краен резулат  Байер Леверкузен