Отборът на Атлетико (Мадрид) постигна първа победа в Примера дивисион

...

Атлетико Мадрид се завърна на победния път

Отборът на Атлетико (Мадрид) реализира първа победа в Примера дивисион от 10 ноември насам, откакто съкруши с 2:0 вкъщи Осасуна в дуел от 17-ия кръг. Така " дюшекчиите " прекъснаха серия от три следващи мача без триумф, в която записаха две равенства (с Гранада и Виляреал) и една загуба (от Барселона). С успеха Атлетико се завърна в топ 4 в класирането, като има 29 точки, само че може да бъде преместен след изиграването на останалите срещи от кръга. Първото полувреме не предложи огромни страсти на феновете, като на терена преобладаваше хубавичко борба. След почивката Атлетико подвигна оборотите и насочи повече удари към вратата на гостите от Памплона, а развръзката настъпи в границите на осем минути с попадения на Алваро Мората (67) и Саул (75). Примера дивисион 17 кръг, събота 14 декември  Атлетико Мадрид 2:0краен резулат  Осасуна