Отборът на Атлетико Мадрид постигна най-изразителната си победа от началото

...

Атлетико разгроми Леванте и се върна в топ 3 на Ла Лига

Отборът на Атлетико Мадрид реализира най-изразителната си победа от началото на сезона в испанската Примера дивисион. В среща от 13-ия кръг „ дюшекчиите “ се постановиха с разгромното 5:0 при визитата си на Леванте. С по два гола за триумфа се отличиха нападателите Кевин Гамейро (29‘, 59‘) и Антоан Гризман (65‘, 68‘), а още при започване на мача Робер Суарес от състава на домакините си вкара автогол (5‘).

Със седмия си триумф от началото на сезона в Ла Лига играчите на Диего Симеоне се върнаха на третата позиция в класирането, изпреварвайки градския си противник Реал Мадрид. И двата отбора имат по еднакъв брой точки – 27, само че поради по-добрата си голова разлика Атлетико има преимущество.

В различен мач от през вчерашния ден Бетис и новака Жирона направиха зрелищно реми, завършвайки 2:2. Кристиан Порту откри за гостите в 45-ата минута, а в 85-ата Андрес Гуадрадо изравни. В добавеното време на срещата двата тима си размениха по още едно попадение. Първо в 94-ата минута още веднъж Порту извезе каталунците напред, само че минута по-късно Кристиан Тейо оформи крайното 2:2. /БГНЕС
Източник: bgnes.com