Отборът на Атлетико Мадрид постигна минимален успех с 1:0 над

...

Гризман приближи Атлетико до Барселона

Отборът на Атлетико Мадрид реализира най-малък триумф с 1:0 над Леванте в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. Домакините имаха изявено предимство по време на целия дуел над своя по-непретенциозен противник, само че стигнаха до успеха чак през второто полувреме, когато огромната им звезда Антоан Гризман осъществя от дузпа в 57-та минута. Това бе гол в пети следващ мач за френския национал.

,,Дюшекчиите “ насочиха общо 16 удара към вратата на Ойер, само че само французинът съумя да преодолее стража на гостите. Леванте също имаше своите положения за гол в края на срещата, само че изстрелите на Рубен Рокина и Жейсон бяха блокирани от бранители на Атлетико.

Така възпитаниците на Диего Симеоне се приближиха на две точки до водача Барселона, който играе по-късно вкъщи против Ейбар. Леванте пък остава в средата на таблицата, на 11-та позиция с актив от 23 точки. В идващия кръг мадридчани гостуват на новака Уеска, до момента в който Леванте приема вкъщи Валядолид. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg