Отборът на Атлетико“ (Мадрид) постигна добър резултат – 1:1 при

...

Атлетико“ измъкна 1:1 от Арсенал“ с 10 души

Отборът на „ Атлетико “ (Мадрид) реализира добър резултат – 1:1 при гостуването на „ Арсенал “ в първия мач от полуфиналите в шампионата по футбол Лига Европа. Испанците играха с 10 души още след десетата минута, когато поради втори жълт картон съдията изгони Шиме Върсалко. Минута по-късно реферът в профил и треньора на „ Атлетико “ – Диего Симеоне, който реагира бурно при аления картон на Върсалко, а след това и при ново съдийско решение за нарушаване на Ектор Белерин против състезател на „ Атлетико “. Голът за „ Арсенал “, който господства през целия мач, осъществя Александър Лаказет в 61-ата минута, а равенството оформи Антоан Гризман в 82-ата.

В първия мач от другия полуфинал „ Марсилия “ завоюва с 2:0 като хазаин на австрийския „ Залцбург “. При първия гол на домакините в 15-ата минута имаше игра с ръка на Флориан Товен, само че съдията не реагира. Второто попадение осъществя Клинтън Н’Жие в 63-ата минута.