Отборът на Атлетико Мадрид победи с 1:0 Севиля и така

...

Атлетико Мадрид победи Севиля и ще играе полуфинал за Купата на краля

Отборът на Атлетико Мадрид победи с 1:0 Севиля и по този начин си обезпечи място на полуфиналите за Купата на краля. Победата бе донесена с гол на Мемфис Депай.

Още в 5-ата минута Алваро Мората съумя да стреля с глава към вратата на гостите, само че стражът на Севиля се оправи.

В 24-ата минута Маркао извърши нарушаване в личното си наказателнот и съдията уточни бялата точка. Антоан Гризман извърши дузпата, само че не съумя да вкара.

В 31-ата минута още веднъж Алваро Мората бе открит с центриране. Нападателят стреля с глава, само че този път над напречната греда.

Гризман бе покрай втори гол в 53-ата минута, когато доближи до прехвърлящо подаване и шутира. Изпълнението му мина рисково покрай задачата.

Седем минути по-късно французинът се разписа, само че насладата на " дюшекчиите " продължи малко, защото попадението бе анулирано поради засада.

В 64-ата минута Маркао беше открит с центриране в наказателното, само че неговият удар ниско в средата на вратата бе слаб и уловен с лекост от Ян Облак.

Четири минути по-късно Мемфис Депай пък се разписа, само че и неговото попадение бе анулирано поради засада.

В 79-ата минута Атлетико Мадрид най-сетне стигна до гола, откакто Анхел Кореа откри Мемфис Депай, а той я прати в мрежата за 1:0.

Серхио Рамос имаше добра опция пет минути преди края на постоянното време. Ветеранът получи от корнер и шутира, само че над напречната греда.

Дълбоко в добавеното време Хесус Хил Мансано отсъди дузпа, откакто Пабло Бариос повали един от противниците си в личното наказателно. ВАР преразгледа обстановката и в последна сметка основният арбитър анулира решението си.

Източник: cross.bg