Отборът на Атлетико Мадрид направи 0:0 при гостуването си на

...

Пищовът на Суарес засече, Атлетико не се отлепи от нулата

Отборът на Атлетико Мадрид направи 0:0 при гостуването си на Уеска в дуел от четвъртия кръг на Ла Лига. Луис Суарес не вкара в първия си мач като титуляр за “дюшекчиите”, откакто преди четири дни наниза две попадения в дебюта си против Гранада. Днес уругваецът игра 62 минути, след което беше сменен от Диего Коща. През първото полувреме двата отбора водиха тактическа борба. В 19-ата минута арагонците пропуснаха превъзходен късмет. След корнер Сиовас отклони към вътрешността на наказателното поле, където Сеоан безусловно самичък от четири метра игра доста неопределено с глава. В 25-ата Жоао Феликс стреля рисково над гредата от директен свободен удар. В края на полувремето Микел Рико насочи неопределено от 12 метра след отлично извадена топка по земя. В 49-ата минута Маркос Йоренте насочи доста техничен прехвърлящ удар, при който топката мина доста покрай задачата. В 59-ата Луис Суарес беше изведен самичък против вратаря, само че реши да финтира стража и си затвори ъгъла. В края на срещата момчетата на Диего Симеоне натиснаха и сътвориха няколко суматохи в наказателното поле на своя конкурент. Жоао Феликс беше най-активен в търсене на попадение, само че неточни удари или положителни изяви на вратаря резервираха равенството до последния съдийски сигнал. Ла Лига 4 кръг, сряда 30 септември  Уеска 0:0краен резулат  Атлетико Мадрид