Отборът на Атлетико Мадрид надви с 2:0 Майорка в среща

...

Диего Коща и Жоао Феликс донесоха победа за Атлетико преди дербито на Мадрид

Отборът на Атлетико Мадрид надделя с 2:0 Майорка в среща от междинния шести кръг на Примера, игран в Палма. Диего Коща (26) и Жоао Феликс (65) прибавиха трите точки към актива на мадридчани. С триумфа Атлети краткотрайно се качи на лидерската позиция. В събота вечер Атлетико посреща Реал Мадрид. Диего Симеоне заложи на Диего Коща и Жоао Феликс в офанзива и гласоподава доверие на Витоло по левия фланг. Висенте Морено избра скица с един нападател: Анте Будимир. Гостите от “Wanda Metropolitano” постановиха цялостен надзор върху топката, до момента в който домакините търсеха скорост при редките си офанзиви. В 16-ата минута островитяните сгрешиха, притиснати високо. Сантиаго Ариас получи отдясно, центрира към Феликс, който пропусна топката, а след това Витоло шутира над гредата.  Десет минути по-късно Диего Коща осъществя първия си гол за сезона. Коке центрира отдясно и досегашният испански национал означи с глава от седем метра - 0:1. В 30-ата съдията назначи дузпа за Атлети. Жоао Феликс опита ножичен удар, а Луис Састре блокира с ръка. Секунди по-късно реферът анулира решението след ревизиране на видеоповторение, на което се видя, че преди този момент 120-милионният португалец си оказва помощ с ръка. В 36-ата Коща овладя с тил към вратата и насочи към присъединилия се Ариас. Колумбийският бек насочи страховит удар по диагонала и топката се отклони от гредата, излизайки в навън. В 44-ата вратарят на балеарци Маноло Рейна мазета над гредата след доста рисков удар с глава на Феликс.  В началото на второто полувреме “рохибланкос” се отърваха, откакто измъкнаха топката след сериозна блъсканица към голлинията. В 65-ата Атлетико още един път имаше огромна доза шанс, с цел да вкара за 0:2. Феликс шутира, топката се отклони от Будимир, удари се в гредата и мина голлинията. Алваро Мората влезе в 69-ата минута и 10 минути по-късно беше изпъден. Той получи два жълти картона за броени секунди. Първият беше за препирня с Кампос, а вторият пристигна поради реакция към съдията. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 6 кръг, сряда 25 септември  Майорка 0:2краен резулат  Атлетико Мадрид