Отборът на Атлетик Билбао записа нова категорична победа за Купата

...

Атлетик Билбао показва зъби за Ла Копа

Отборът на Атлетик Билбао записа нова безапелационна победа за Купата на краля, разбивайки с 4:0 Уеска при гостуването си в арагонския град. В първия 1/16-финал “лъвовете” победиха с 4:0 и с общ резултат 8:0 не престават напред. Това беше дебютен мач за новия треньор Гайска Гаритано. “Рохибланкос” се показват отчайващо в Ла Лига, където са в зоната на изпадащите. Ариц Адурис и Иняки Уилиямс прибавиха по два гола за триумфа на баските. В 38-ата минута Иниго Мартинес изведе брилянтно Адурис, който технично копна топката и преодоля излезлия напред Аксел Вернер - 0:1. След почивката 37-годишният стрелец осъществя още едно попадение. В 58-ата играчите на арагонския отбор смятаха, че нападателят е в засада и стопираха. Повторенията демонстрираха, че той не е в засада. Адурис насочи сред краката на вратаря отблизо разстояние - 0:2. В 78-ата домакините получиха дузпа, откакто Иниго Мартинес повали Камачо. Камачо пропусна дузпата, стреляйки около гредата. Само минута след осъществяването Иняки Уилиямс означи за 0:3 след отлично подаване на Раул Гарсия. В 92-ата Уилиямс вкара за крайното 0:4 след неточност на вратаря. СЪСТАВИТЕ И МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА