Отборът на Атлетик Билбао записа домакински успех с 2:0 над

...

Билбао съсече Майорка и излезе начело в Ла Лига

Отборът на Атлетик Билбао записа домашен триумф с 2:0 над Майорка в дуел от четвъртия кръг на Ла Лига. Така баските не престават да бъдат непобедени през сезона, а за новака това беше първо проваляне от началото на акцията.

“Лъвовете” справедливо стигнаха до успеха, защото бяха тимът с множеството положения в мача. В 16-ата минута на Фернандо Ниньо му се наложи да почисти топката от голлинията след удар на Раул Гарсия.

В 68-ата обаче домакините въпреки всичко поведоха в резултата, откакто Даниел Вивиан беше прецизен с глава след центриране от фал на капитана Икер Муниан. В 74-ата точно халфът направи втората си асистенция в мача, откакто лиши топката от Мартин Валент и я подаде на Иняки Уилямс, който се протегна и я прати в противниковата мрежа за крайното 2:0.

Атлетик е лидер в класирането с актив от 8 точки, до момента в който Майорка е 7-и със 7 извоювани пункта.