Отборът на Атлетик Билбао спечели с 2:0 над Реал Сосиедад

...

Иняки Уилямс донесе радост за Атлетик в баското дерби

Отборът на Атлетик Билбао завоюва с 2:0 над Реал Сосиедад на „ Сан Мамес “ в баското дерби от 29-ия кръг на Ла Лига.

В воин за „ лъвовете “ се трансформира капитанът им в днешния дуел Иняки Уилямс, който осъществя и двете попадения. Така нападателят се трансформира в първия състезател на отбора с два гола в турнирно издание на дербито от 2012 година насам, когато това реализира Маркел Сусаета. Той се разписа първо в 33-тата минута след центриране от корнер, а в 70-ата получи дълъг пас от Раул Гарсия, след което нахлу в наказателното поле и оформи крайния резултат с мощен шут.

Атлетик Билбао се движи на седмата позиция в класирането с актив от 43 точки, а Реал Сосиедад остава четвърти с 51 извоювани пункта.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.