Отборът на Атлетик Билбао продължава с отчайващото си представяне в

...

Атлетик Билбао се добра до късметлийска точка

Отборът на Атлетик Билбао продължава с отчайващото си показване в Лига Европа, като през днешния ден беше надигран тотално при гостуването си на Йостерсунд. Въпреки това “лъвовете” стигнаха до тъждество 2:2 след късен гол на Иняки Уилиямс (89). Баските имат едвам две точки от три мача.

През първото полувреме домакините играха по-силно, имаха повече голови шансове, само че баските се отдръпнаха с преднина. Шведите пропуснаха три доста преференциални благоприятни условия за попадение. В същото време гостите от “Сан Мамес” вкараха след глупава неточност на вратаря Кейта. В 14-ата минута Иниго Кордоба притисна стража, лиши топката и Ариц Адурис вкара на празна врата.

След почивката шансът се обърна. В 52-ата минута Яго Ерерин сбърка съдбовно, изпускайки топката, и Геро изравни. В 64-ата скандинавският отбор вкара и втори гол след центриране отдясно - 2:1.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ
Лига Европа 3 кръг, четвъртък 19 октомври  Йостерсунд 2:2краен резулат  Атлетик Билбао