Отборът на Атлетик Билбао постигна втора поредна победа в Ла

...

Атлетик Билбао се разигра във Валядолид

Отборът на Атлетик Билбао реализира втора поредна победа в Ла Лига, откакто преди този момент имаше цели четири следващи провали. Днес “лъвовете” завоюваха с 4:1 при гостуването си на Валядолид в среща от 27-ия кръг на шампионата. Момчетата на Гайска Гаритано гостуваха в Кастийя и Леон надъхани от класирането си за Купата на краля, само че и поуморени от битката в Гранада. Още в четвъртата минута Унай Лопес осъществя страховит гол от директен свободен удар. Той изстреля топката над стената и матира стража на домакините. В 24-ата Иниго Кордоба центрира отляво и Раул Гарсия осъществя с глава на втора греда. Гостите от “Сан Мамес” изковаха преднината си с успеваемост и без толкоз искра. “Бяло-виолетовите” пък не бяха прецизни в края на офанзивите си. В 76-ата минута Сандро Рамирес върна интригата с ефектно попадение. Той завъртя топката към далечния низък ъгъл, като кълбото тупна подло и форсира към мрежата. В 87-ата Иняки Уилиямс се възползва от неточност в отбраната на домакините и успокои баските. В добавеното време Иниго Кодроба вкара хубав гол с мощен удар от 22 метра, при който топката влетя към далечния низък ъгъл. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 27 кръг, неделя 8 март  Реал Валядолид 1:4краен резулат  Атлетик Билбао