Отборът на Атлетик Билбао постигна победа с 2:0 над Леганес

...

Раул Гарсия поведе Атлетик Билбао към успеха

Отборът на Атлетик Билбао реализира победа с 2:0 над Леганес в семейството си от 28-ия кръг на Примера дивисион. Баските взеха решение всичко още през първото полувреме, а героят в мача бе ветеранът Раул Гарсия, който наниза и двете попадения за своя отбор в 10-ата и 17-ата минута.

Атлетик поведе в резултата в 10-ата минута, когато Оскар де Маркос центрира остро в наказателното поле, вратарят Иван Куеяр излезе неразчетено и Раул Гарсия с глава прати топката в мрежата.

В 17-ата минута още веднъж Раул Гарсия бе пропуснат в пеналта при едно центриране, първият му удар не се получи и уцели тялото на бранител, само че топката се върна в краката му и при втория опит той бе надалеч по-прецизен, с цел да удвои преднината на своя отбор.

Така Атлетик излезе на 12-ата позиция в класирането с 35 извоювани точки. Леганес пък се намира на 15-ото място с 33 извоювани точки досега.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ
Примера дивисион 28 кръг, неделя 11 март  Атлетик Билбао 2:0краен резулат  Леганес