Отборът на Атлетик Билбао победи Валенсия с 3:1 като гст

...

Атлетик Билбао покоси Валенсия като гост и е на 1/2 финал

Отборът на Атлетик Билбао победи Валенсия с 3:1 като гст в четвъртфинален дуел за Купата на Краля.

Икер Муняин откри резултата в 35-ата минута на срещата, като всичко по-интересно през първото полувреме се случи точно в последните 10 минути на първата част.

В 43-ата минута Оскар де Маркос от състава на Билбао се опита да почисти топката след центриране, само че вместо това я прати в личната си врата. Така равенството бе възобновено - 1:1.

Гостите обаче дадоха отговор незабавно и бързо стигнаха до нов гол, който още веднъж им даде преднина. Само две минути след автогола - Нико Уилямс означи ужасно попадение след отличен пас на Иняки Уилямс.

В 70-ата минута точно Иняки Уилямс се свлече в наказателното поле на " прилепите ", само че обстановката бе подмината от съдията в началото. Няколко минути по-късно реферът въпреки всичко се върна към ситуацията, посъветван от ВАР и по този начин промени решението си - Атлетик Билбао получи дузпа. Микел Весга се нагърби с отговорността да извърши наказателния удар и халфът се оправи ужасно, пращайки топката във вратата на Валенси за 3:1.

Така Атлетик Билбао продължава към полуфиналите на шампионата, където чакат още Барселона и Осасуна. Последният полуфиналист ще бъде избран от срещата