Отборът на Атлетик Билбао надви с 2:0 гостуващия Леванте в

...

Атлетик Билбао взе първа победа на Сан Мамес

Отборът на Атлетик Билбао надделя с 2:0 гостуващия Леванте в мач от шестия кръг на Ла Лига. Това беше първа победа за баските на “Сан Мамес” от началото на сезона. До момента “лъвовете” имаха единствено един триумф - при визитата си на Ейбар. Днес дебютантът Алекс Беренгер откри резултата в 68-ата минута, а Иняки Уилиямс удвои 11 по-късно. Момчетата на Гайска Гаритано играха по-силно през първата част, само че не стигнаха до гол. В десетата минута Малса мазета от голлинията след удар на Икер Муниаин. В 14-ата съдията назначи дузпа за домакините, само че след ревизиране на обстановка с ВАР я анулира. В 50-ата минута Раул Гарсия стреля с глава към близкия ъгъл и нацели сглобката. Раул Гарсия се пребори с Мелеро и подаде към Беренгер. Новото попълнение на баските насочи по диагонала от дребен ъгъл, а вратарят не съумя да избави. В 74-ата Беренгер вкара и втори гол, само че той не беше зачетен поради засада на Раул Гарсия. В 78-ата Морсийо се устреми по левия фланг и центрира на втора греда към непокрития Уилиямс. Номер 9 на Атлетик имаше лукса да овладее на в дребното наказателно поле и да насочи в мрежата за крайното 2:0. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА Ла Лига 6 кръг, неделя 18 октомври  Атлетик Билбао 2:0краен резулат  Леванте