Отборът на Атлетик Билбао надви с 1:0 гостуващия Виляреал в

...

Атлетик Билбао с първа победа от три месеца

Отборът на Атлетик Билбао надделя с 1:0 гостуващия Виляреал в битка от 26-ия кръг на Ла Лига. Раул Гарсия осъществя единствения гол в 56-ата минута и по този начин прекъсна ужасяваща серия в шампионата. Баските на Гайска Гаритано нямаха победа в Примера от 1 декември предходната година, като в продължение на 10 срещи не съумяха да запишат победа. “Рохибланкос” бяха записали и четири следващи провали. Домашният триумф през днешния ден пристигна преди извънредно значимия мач реванш от 1/2-финалите за Купата на краля против Гранада. Първото полувреме беше динамично и изпълнено с рискови акции. През първата част домакините имаха искания за дузпа против Икер Муниаин. След почивката “лъвовете” получиха две дузпи за игри с ръце на бранители. В 54-ата Висенте Ибора беше сложил ръцете си зад тила си, само че повторенията демонстрираха, че ръката усилва размера на тялото. Раул Гарсия осъществя дузпата за 1:0. При втората обстановка за дузпа - 10 минути по-късно, Раул Албиол скочи за висока топката, Иниго Мартинес стреля с глава и нацели ръката на Албиол. Бранителят на “жълтите” нямаше желание да играе с ръка, само че тя беше настрана. Иняки Уилиямс изпусна дузпата. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 26 кръг, неделя 1 март  Атлетик Билбао 1:0краен резулат  Виляреал