Отборът на Атлетик Билбао надделя с 2:0 над гостуващия Гранада

...

Много спорна дузпа помогна на Атлетик Билбао

Отборът на Атлетик Билбао надви с 2:0 над гостуващия Гранада в среща от 15-ия кръг на Ла Лига. Първият гол пристигна след значително несъществуваща дузпа. Съдията видя избутване от страна на Домингош Дуарте против Рубен Гарсия при осъществяване на корнер. Повторенията демонстрираха, че капитанът на “лъвовете” преиграва. Любопитното е, че макар скандалното съдийско решение вратарят Руи Силва парира удара на Раул Гарсия. Арбитърът подреди дузпата да бъде пребита, защото стражът не беше на голлинията при осъществяването. В 83-ата Юри Берчичи осъществя втори гол. Иначе отборът от “Лос Карменес” стартира мощно и още в четвъртата минута можеше да се възползва от разсеяна игра на вратаря на баските Унай Симон. В 24-ата Иняки Уилиямс впечатли с прекрасен рейд, само че разочарова с шута. Южняците стартираха мощно и втората част. Малко преди края на срещата Унай Лопес пусна ниско подаване в наказателното поле и левият бранител Юри засече с шпагат за крайното 2:0.
С триумфа момчетата на Гайска Гаритано излязоха на пета позиция. Примера дивисион 15 кръг, неделя 1 декември  Атлетик Билбао 2:0краен резулат  Гранада