Отборът на Атирау постигна изненадваща победа с 2:0 като гост

...

Бабатунде наказа тима на Дерменджиев

Отборът на Атирау реализира изненадваща победа с 2:0 като посетител против водения от Георги Дерменджиев Ордабаси. Срещата бе от 13-ия кръг на шампионата на Казахстан.

Един от героите за гостите бе някогашният нападател на Левски Бабатунде Адениджи. Той се появи като промяна в 69-ата минута и в 89-ата минута означи втория гол за своя отбор. Преди това Женкович бе разкрил резултата в 25-ата минута.

С тази победа Атирау се отлепи от последното място във краткотрайното класиране, като към този момент има актив от 11 точки и се намира на 10-ата позиция. Ордабаси пък остава на 4-ата позиция с 19 точки.

В различен мач от кръга Кризил-Жар с Михаил Венков в състава си реализира победа с 1:0 като посетител на Тобол и също събра актив от 11 точки. Водач в класирането е Астана с 37 точки, който пък надделя с 2:0 водения от Стойчо Младенов Кайсар.