Отборът на Аталанта успя да постигне пълен обрат над Фиорентина,

...

Аталанта показа характер и обърна Фиорентина

Отборът на Аталанта съумя да реализира цялостен поврат над Фиорентина, откакто на почивката губеше с 0:1. Участникът в елиминационната фаза на Шампионската лига сподели темперамент второто полувреме и се поздрави с триумфа в края на мача, с помощта на попадения на Сапата и Малиновский. Двубоят бе от 23-тия кръг на Серия " А ". С тази победа, Аталанта е на 4-ото място даващо право присъединяване в ШЛ, до момента в който Фиорентина е на 14-ата позиция на 9 точки от зоната на изпадащите.
 Снимка 465777
Източник:

" Бергамаските " започнаха по-добре мача, само че с пропуски се отличиха Иличич, Кастане и Пашалич.

В 32-ата минута Фиорентина съумя да изненада съперника си, излизайки напред в резултата. Федерико Киеза откри топката с невероятна мощ и компактност, пращайки я в десния ъгъл на вратата на Голини.
 От Милан наблюдават Джанлука Скамака, обмислят оферта през лятото
От Милан наблюдават юношески национал, обмислят оферта през лятото

21-годишният нападател сега играе чартърен в Асколи

2 минути преди края на полувремето Аталанта можеше да върне едно попадение, само че страхотна опция пропусна Пашалич.

Втората част стартира по отличен метод за гостите от Бергамо. В 49-ата минута Дуван Сапата беше на точното място в точното време, с цел да овладее отбитата топка в наказателното поле и да я изстреля във вътрешната страна на дясната греда, правейки резултата 1:1.

В 72-ата минута обратът в мача стана цялостен, откакто Руслан Малиновский изстреля мощен снаряд, оставил беззащитен вратаря на Фиорентина - Дронговски.

В идващия кръг на италианската Серия " А ", Фиорентина гостува на Сампдория, до момента в който Аталанта семейства на Рома.