Отборът на Аталанта се класира на финал за Купата на

...

Вратар провали Фиорентина и прати Аталанта на финал за Купата на Италия

Отборът на Аталанта се класира на край за Купата на Италия, откакто завоюва реванша против Фиорентина с 2:1 на своя стадион “Атлети Адзури д`Италия”. Първата среща във Флоренция бе приключила при резултат 3:3, тъй че бергамаските не престават напред с общ резултат 5:4.

Гостите първи взеха преднина в мача още в 3-ата минута, когато Федерико Киеза с прелестен пас изведе Луис Муриел самичък против вратаря и той елегантно означи за 0:1.

В 14-ата минута обаче домакините си завоюваха дузпа за нарушаване против Алехандро Гомес в наказателното поле, а Йосип Иличич бе прецизен от бялата точка за 1:1.

В 69-ата минута Аталанта направи цялостен поврат. Гомес насочи диагонален удар от далечна отдалеченост и вратарят Албан Лафон не се намеси добре и прати топката в личната си врата за 2:1.

Този резултат се резервира до края на срещата и домакините ликуваха, като към този момент са на финала в шампионата. Там те ще се изправят против Лацио, който през вчерашния ден отстрани Милан.