Отборът на Аталанта победи Лече с 1:0 като домакин в

...

Аталанта се наложи над Лече в италианската Серия А

Отборът на Аталанта победи Лече с 1:0 като хазаин в среща от 18-ия кръг на италианската футболна Серия А. С триумфа Аталанта излезе на шесто място във краткотрайното класиране с 29 точки, до момента в който Лече заема 13-а позиция с 20 точки.

За Аталанта успеха бе трета в последните четири мача на има в локалното състезание, а съставът на Лече позволи втора поредна загуба.

Единственото попадение в дуела падна през второто полувреме. 26-годишният нападател на домакините Адемола Лукман се разписа за 1:0 в 58-ата минута на срещата.

Преди това, в 14-ата минута, Джанлука Скамака удари греда за Аталанта, а малко преди гола за състава от Бергамо бразилецът Габриел Стрефеца от Лече вкара топката във вратата на домакините, само че попадението не бе зачетено поради засада.