Отборът на Астън Вила съумя да победи с 2:1 в

...

Вила на Джерард обърна Лестър и го задмина в Премиър лийг

Отборът на Астън Вила съумя да победи с 2:1 в предпоследен мач от 16-ия кръг от британския футболен хайлайф.
До триумфа тимът, воден от Стивън Джерард, стигна, откакто „ виланите” обърнаха противника си. Харви Барнс даде задатък на „ лисиците” с попадение в 14-ата минута, завършвайки офанзива след пас на Патсон Дака.
Бирмингамци започнаха бурно да търсят изравнителното попадение и то пристигна, откакто Езри Конса изравни резултата едвам 180 секунди след позволения гол.
В края на първото полувреме пък попадение на Джейкъб Рамзи бе анулирано след намесата на ВАР, само че това не пречупи упоритостта на Астън Вила.
Десетина минути след подновяването на играта през втората част Езри Конса бе героят за домакините, откакто бранителят порази Каспер Шмайхел и усложни още повече обстановката за Роджърс при Лестър Сити.
Победата направи по този начин, че към този момент Астън Вила е пред Лестър в класирането на Премиър лийг, въпреки двата тима да са с еднакъв точков актив – по 19. Поради по-добрите си индикатори обаче Вила е пред „ лисиците” и двата тима са надлежно 10-и и 11-и.
В идващия мач Вила на Стивън Джерард ще пътува до „ Анфийлд”, с цел да може настоящият му клуб да се изправи против родния му подобен в зрелищен мач. За Лестър пък следва домакинство против Нюкасъл Юнайтед.
Източник: sportlive.bg