Отборът на Арсенал пропусна шанс да излезе временно на върха

...

Арсенал допусна обрат срещу Фулъм

Отборът на Арсенал пропусна късмет да излезе краткотрайно на върха в класирането на Премиър лийг, откакто отстъпи с 1:2 пред Фулъм на " Крейвън Котидж ".

Тимът на Микел Артета поведе още в петата минута с гол на Букайо Сака, само че по-късно играта на " топчиите " потегли надолу и те разрешиха на Фулъм да стигне до цялостен поврат. Това се случи след попадения на Раул Хименес (29) и Боби Рийд (59).

Така " котиджърс " прекъснаха серии от 11 мача без победа против този противник и пет следващи домашен загуби против " артилеристите ".

Арсенал пък остава единствено с една победа от последните си пет мача в шампионата и на следващия ден тимът може да се окаже на пет точки зад водача Ливърпул, в случай че мърсисайдци завоюват вкъщи против Нюкасъл. В класирането Арсенал е четвърти с 40 точки, колкото има и Манчестър Сити. Ливърпул и Астън Вила са с по 42.
 Арсенал - Уест Хем 0:2 в мач от Висшата лига