Отборът на Арсенал постигна втора победа от началото на сезона

...

Арсенал покори и Селхърст Парк

Отборът на Арсенал реализира втора победа от началото на сезона в Премиър лийг, откакто се наложи с 1:0 над Кристъл Палас на " Селхърст Парк " в дуел от втория кръг. " Артилеристите " преобладаваха през първата част, само че Еди Нкетия пропусна две огромни благоприятни условия.

В първата обстановка той нямаше и шанс, защото ударът му срещна гредата. Младият нападател се реваншира, откакто създаде дузпа след почивката.

Звездата на отбора Мартин Йодегор беше прецизен и даде задатък на Арсенал в 54-ата минута.
 Арсенал демонстрира интерес към Ансу Фати

Последната третина от дуела обаче бе доста сложна за гостите, откакто в 67-ата минута Томиясу получи втори жълт картон и остави Арсенал с човек по-малко. Кристъл Палас упражни напън.

Домакините също желаеха дузпа след едно рухване на Езе в наказателното поле, само че такава не беше отсъдена.

В последна сметка численото предимство и натиска не дадоха резултат и " орлите " трябваше да се примирят със загубата.

Така Арсенал се причисли към Манчестър Сити и Брайтън, които единствени досега бяха записали две победи след първите два кръга и имат по 6 точки в актива си.