Отборът на Арсенал победи с 1:0 Челси в мач от

...

Арсенал победи Челси след грешка на Жоржиньо

Отборът на Арсенал победи с 1:0 Челси в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. „ Артилеристите “, които не са изключително безапелационни през сегашния сезон, съумяха да се възползват по най-хубавия метод от неточност в отбраната на „ сините “, с цел да завоюват трите точки на „ Стамфорд Бридж “.

Единственият гол падна в 16-ата минута. Жоржиньо реши да върне топката към своя вратар Кепа Арисабалага, той с изпитание мазета топката, само че в Пиер Емерик Обамеянг я доближи, видя нахлуващия Емил Смит-Роу, който осъществя за 1:0.

В 61-ата минута домакините въпреки всичко вкараха топката в мрежата, само че попадението беше анулирано поради засада. Кристиан Пулишич, който осъществя, обаче беше в състояние на засада и след намесата на ВАР, основният рефер не зачете гола.

След провалянето Челси остава на 4-о място с 64 точки, до момента в който Арсенал е на 8-о с 55 пункта. Манчестър Сити към този момент си обезпечи предварително купата на Англия.