Отборът на Арсенал“ победи Челси“ с 2:1 в лондонското дерби

...

Арсенал“ обърна Челси“ с 2:1 и е на финал

Отборът на „ Арсенал “ победи „ Челси “ с 2:1 в лондонското дерби и се класира за финала в шампионата за Купата на лигата по футбол в Англия. Първата среща приключи 0:0, а в реванша играчите на Арсен Венгер стигнаха до поврат, откакто позволиха ранен гол. В седмата минута Педро изведе Еден Азар в чиста позиция, белгиецът напредна самичък против Давид Оспина и пусна топката край вратаря на домакините за 1:0 за „ Челси “.

Пет минути по-късно „ Арсенал “ изравни. Месут Йозил центрира от корнер от ляво към точката на дузпата. Начо Монреал засече с глава, топката първо се удари в Маркос Алонсо, а по-късно рикошира и от главата на Антонио Рюдигер и влетя в мрежата на Уили Кабайеро.

Гостите получиха нов удар след половин час, когато Уилиан трябваше да бъде сменен наложително поради контузия на бедрото, а дебют за „ сините “ направи привлеченият от „ Евертън “ Рос Баркли. След час игра домакините стигнаха до цялостен поврат. Александър Лаказет проби от дясно в пеналта, а при опита му за ниско центриране топката се отклони от крайници на Рюдигер и отиде право към Гранит Джака, който от близко засече във вратата.

До края „ Арсенал “ се защитаваше добре и не позволи съществени рискове пред Оспина, а на 25 февруари на финала на „ Уембли “ ще излезе против „ Манчестър Сити “ в разногласието за трофея.

Мениджърът на „ Арсенал “ – Арсен Венгер , съобщи:  През първото полувреме имахме прекален почит от „ Челси “ и си платихме за това, откакто им оставяхме толкоз огромни пространства. През второто полувреме везе заехме верните места на терена и взехме мача под собствен надзор. Знаехме, че би трябвало да променим нещо и го направихме. Имаме задоволително време да се подготвим за финала и ще го сторим. Радостни сме, че още веднъж отиваме на „ Уембли “. Вече сме играли два финала там.

Мениджърът на „ Челси “ - Антонио Конте : Започнахме мощно, открихме, след което допуснахме афектиран гол след двоен рикошет. И двата гола в нашата врата бяха маркирани при странни условия. Мачът беше равносилен, всеки от двата тима можеше да победи, само че „ Арсенал “ очевидно имаше шанс през днешния ден. Поздравявам тима на Арсен Венгер, който реализира задачата си.
Източник: bnr.bg