Отборът на Арсенал надигра с 4:0 състава на Челси в

...

Арсенал удари Челси в контрола в САЩ

Отборът на Арсенал надигра с 4:0 състава на Челси в лондонско дерби, играно в Съединени американски щати, където двата отбора организират част от лятната си подготовка.

Габриел Жезус откри резултата на " Кампинг Уърлд " в Орландо в 15-та минута, отбелязвайки четвъртото си попадение с екипа на новия си клуб от началото на предсезонната подготовка.

В 36-та минута пък Габриел Мартинели удвои задатъка на " топчиите ", осигурявайки на своя отбор удобна преднина след края на първата част.

След почивката пък Букайо Сака и Алберт Самби Локонга бяха точни за отбора на Микел Артета, с цел да оформят крайния триумф за " артилеристите ".

По този метод Арсенал продължи с победната си серия в контролите, като отборът към този момент има записани пет триумфа в пет дуела.

За Челси пък загубата беше втора в три срещи, откакто преди няколко дни " сините " отстъпиха след осъществяване на дузпи против Шарлът.