Отборът на Арсенал допусна загуба с 0:1 като гост на

...

Арсенал се пропука, Евертън взе трета поредна жертва във Висшата лига

Отборът на Арсенал позволи загуба с 0:1 като посетител на Евертън в днешния дуел от 32-ия кръг във Висшата лига.

Това е трети следващ триумф за домакините, които преди този момент се оправиха с Челси и Уест Хем.
 Снимка 416746
Източник:

Резултатът беше открит още в десетата минута от " карамелите ". Фил Анелка овладя отскочила топка в наказателното поле и без доста да се замисли непосредствено стреля към левия ъгъл на вратата, промушвайки кълбото в мрежата за 1:0.

" Топчиите " по този начин и не съумяха да отвърнат по отговарящ метод на пресата, която противникът им упражняваше и е цяло знамение, че не позволиха още едно попадение до края на мача.
 Снимка 416743
Източник:

В 72-ата минута, Гилфи Сигурдсон опитва да изненада Лено с удар от близко, само че шутът му не затрудни вратаря на " артилеристите ". Само 120 секунди по-късно, Ричарлисон беше на косъм от удвояването на резултата, само че топката профуча около страничния ляв дирек.

След тази загуба, Арсенал резервира краткотрайното четвъртото място с актив от 63 точки, до момента в който Евертън е девети с 46.