Отборът на Арка (Гдиня) продължава да не може да запише

...

Арка отново не успя да победи, Колев гледа от пейката

Отборът на Арка (Гдиня) продължава да не може да запише първата си победа от началото на сезона в полската Екстракласа. Днес възпитаниците на Яцек Желински стигнаха единствено до тъждество 1:1 в семейството си на Корона (Киелце) от 3-ия кръг на шампионата. Добрата вест за домакините е, че те въпреки всичко записаха първа точка в актива си. Българският нападател Алекс Колев изгледа мача от скамейката и не влезе в игра.

Гостите поведоха в резултата в 18-ата минута след хубава триходова композиция с едно допиране, която изведе Зубровски на добра позиция и той от близко не сгреши.

Арка обаче изравни резултата в 51-ата минута с още по-красиво попадение на Дея, който се разписа с бомбен шут от съвсем 30 метра.

To dopiero pierwszy gol @ArkaGdyniaSSA w tym sezonie, ale za to jaki! #ARKKOR 1:1 pic.twitter.com/JpeIBYqE1k
— PKO BP Ekstraklasa (@_Ekstraklasa_) August 2, 2019
Това реми обаче не зарадва изключително отбора от Гдиня, който остава на дъното на класирането с 1 извоювана точка. Корона пък се намира на 7-ото място с 4 точки в актива си.