Отборът на АРДА победи Хебър с 1:0 в среща от

...

Арда изпусна да разгроми Хебър

Отборът на АРДА победи Хебър с 1:0 в среща от 12-ти кръг на efbetЛИГА играна на АРЕНА АРДА.

Резултатът обаче можеше да е доста по-голям, откакто футболистите на АРДА сътвориха куп положения пред вратата на гостите. Двубоят стартира с минута безмълвие в памет на някогашния футболист и треньор на АРДА Недим Шукриев, който умря на 82-годишна възраст.

Още в3-ата минута Жоза Палмарес насочи рисков удар към вратата на гостите, а малко по-късно и Иван Коконов на два пъти се опита да открие резултата. Това обаче направи Светослав Ковачев, който извърши съвършено директен свободен удар и в 17-ата минута изведе АРДА напред в резултата. Пет минути по-късно гостите от Хебър сътвориха единственото рисково състояние пред нашата врата, само че Анатолий Господинов избави топката, която летеше към неговата врата. До края на първото полувреме футболистите на Александър Тунчев сътвориха още две положения. Отново бразилецът Жозе Палмарес се опита да се разпише, само че топката мина до страничната греда. В последната минута единственият голмайстор до този миг Ковачев, се оказа в отлична позиция против Хадим Ндиае, само че още веднъж вратарят избави удара.

След почивката отборът на АРДА бе цялостен стопанин на терена и изпусна да осъществя още най-малко два три гола. В 54-ата минута Ласана Н’диайе насочи рисков удар, а топката мина над напречната греда. Две минути по-късно Иван Тилев се озова самичък против вратаря на гостите, само че ударът му бе избавен, а при добавката на Ковачев защитник на Хебър съумя да избие на метър пред голлинията. В 62-ата минута още веднъж Ковачев се озова в отлична позиция пред вратата на Хебър, само че още веднъж техният вратар избави рисковия удар в ъглов удар. След неговото осъществяване пристигна ред и на Милен Желев да насочи удар, само че този път топката срещна страничната греда. В 64-ата минута Жозе Палмарес се опита  да се разпише, откакто се опита да трансферира Ндиае, само че топката мина над гредата. В 73-ата Светослав Ковачев пое топката от центъра, напредна самичък против стража на гостите, финтира го, само че той съумя да избие топката и по този начин на разреши на Ковачев да се разпише за повторно. До края на мача резултатът не се промени и по този начин АРДА победи Хебър с 1:0. Логично за състезател на мача, съгласно феновете на Диема бе определен Светослав Ковачев.

В класирането АРДА има 20 точки и заема 5-то място във краткотрайното класиране. В идващия кръг АРДА гостува на Ботев Враца, а срещата е на 9 октомври от 17:45ч.