Отборът на Арда (Кърджали) не успя да победи при визитата

...

Арда сдаде първото място след издънка в Съединение

Отборът на Арда (Кърджали) не съумя да победи при визитата си на Гигант (Съединение) в мач от деветия кръг на Югоизточната Трета лига и срещата приключи 1:1. По този метод играчите на Елин Топузаков изгубиха лидерската си позиция, защото главният съперник Загирец победи с 2:0 Борислав (Първомай) и по този начин изпревари амбициозния си противник за професионалния футбол.

Кърджалийци преобладаваха съвсем от самото начало, само че домакините се бранеха безстрашно и в продължение на 90 минути се стремяха към нулевото тъждество, спазвайки тактическите инструкции. Два гола на Арда бяха анулирани, а домакините поведоха в последните минути на дуела. Последвалият взлом даде резултат и Георги Стефанов съумя да изразни в самия край - 1:1. Така Арда има 23 точки, до момента в който водачът Загорец е с 25. Гигант пък записа малко предстояща точка и към този момент има пет в актива си, само че остава на предпоследно място.