Oтборът на Апоел Беер Шева постигна труден успех с 2:1

...

Апоел Беер Шева победи Лугано пред невероятната атмосфера на стадион “Търнър”

Oтборът на Апоел Беер Шева реализира сложен триумф с 2:1 над Лугано в първи мач от група “G” на Лига Европа. Домакините надиграха швейцарския отбор пред невероятната атмосфера на стадион “Търнър”. Попаденията за израелците осъществиха Айнбиндер в първите минути на срещата и Цедек, който съумя и да си вкара автогол. В другия мач от групата Стяуа описа с 3:0 Виктория (Пилзен).

Двубоят започва неповторимо за домакините. След единствено 120 секунди игра Меликсон асистира към Айнбиндер, който безкомпромисно матира стража на гостите. В 11-ата минута резултатът можеше да се промени, само че звездата на Апоел Томаш Пекхарт пропусна дузпа. Вратарят на Лугано сподели класа, спасявайки шута на чешкия футболист.

След вихреното начало, нещата на терена се успокоиха, като чак в 34-ата минута Нвакеме опитва шанса си с удар от отдалеченост, само че кълбото мина надалеч от задачата.

Второто полувреме стартира малко по-добре за Лугано. В 49-ата минута Гернд шутира добре, само че Хаимов се оправи със обстановката. Седем минути по-късно Мариани също не съумя да откри очертанията на вратата.

Все отново в 60-ата минута домакините стигнаха до втори гол в мрежата на Коща. Централният защитник на гостите Големиц фаулира Меликсон в наказателното поле и съдията без да се замисли свири втора дузпа. Зад топката този път застана Цедек, който не пропусна да зарадва почитателите на отбора.

В 67-ата минута гостите понижиха, откакто Цедек вкара топката в личната си врата. Гол, който не спря Апоел към трите точки.

АПОЕЛ БЕЕР ШЕВА - ЛУГАНО 2:1

1:0 Айнбиндер (2)
2:0 Цедек (60)
2:1 Цедек (67 авт.)

Стартови сформира:

Апоел: 55. Хаимов, 5. Цедек, 7. Ради, 20. Таха, 11. Айнбиндер, 9. Нвакеме, 24. Меликсон, 30. Огу, 69. Корхут, 81. Ело, 99. Пекхарт

Лугано: 1. Коща, 5. Големиц, 7. Морзук, 8. Мариани, 18. Пичиночи, 14. Сабатини, 19. Гернд, 22. Рулиер, 28. Сулмони, 33. Чрънигой, 91. Михайлович