Отборът на Амиен записа ценна победа с 2:1 над Гингам

...

Амиен взе ценен успех в битката за оцеляване

Отборът на Амиен записа скъпа победа с 2:1 над Гингам в гостуването си от 17-ия кръг на Лига 1. Двубоят бе директен конфликт сред два от тимовете, които се борят за оцеляването си в елита и по тази причина трите точки са още по-ценни за гостите.

Амиен откри резултата в 63-ата минута. Тогава Хуан Отеро центрира по земя и Еди Гнахоре от близко засече за 0:1.

Домакините реагираха бързо и в 70-ата минута възвърнаха равенството. Етиен Дидо насочи отдалечен изстрел и след рикошет топката се озова във вратата.

В 82-ата минута обаче Амиен измъкна успеха. Удар на Матийо Бодмер бе избавен от вратаря, по-късно топката срещна и напречната греда, само че Джон Мендоса притича и с глава я прати във вратата за крайното 1:2.

Накрая домакините приключиха мача и в понижен състав, откакто в добавеното време Маркус Тюрам извърши недодялан фаул и получи червен картон.

Така Амиен излезе над чертата на 17-ата позиция с 16 точки. Гинган пък записа 9-и следващ мач без триумф и остава на дъното на класирането с едвам 8 извоювани точки.