Отборът на Алианц Милано с българина Матей Казийски в състава

...

Казийски и Алианц Милано пропуснаха шансовете си и загубиха третия мач от серията с Пиаченца

Отборът на Алианц Милано с българина Матей Казийски в състава си позволи проваляне с 2:3 (22:25, 25:23, 25:17, 29:31, 12:15) гейма при визитата си на Пиаченца в мач №3 сред двата отбора от четвъртфиналите в италианската волейболна Суперлига.

С триумфа домакините поведоха в серията с 2-1 победи и са единствено на още една от класиране за полуфиналите в шампионата.

Казийски и неговите съотборници обаче несъмнено могат да съжаляват, че не завоюваха при гостуването си в Северна Италия, защото в четвъртия гейм пропиляха два мачбола.

Българският волейболист завърши срещата с 13 точки, а от неговите съотборници стана Юки Ишикава с 21. За спечелилите Йоанди Леал се регистрира с 21 пункта.

Четвъртфиналната серия сред двата отбора продължава с дуел в Милано, който ще се организира на 24 март (неделя).