Отборът на Алианц Милано отстъпи с 1-3 победи пред Перуджа

...

Алианц Милано отпадна на полуфиналите в италианската волейболна Суперлига

Отборът на Алианц Милано отстъпи с 1-3 победи пред Перуджа в полуфиналната серия на италианската волейболна Суперлига. Мач №4 се организира в четвъртък вечер в Милано, а пред погледите на 5 400 фенове в Allianz Cloud Arena домакините отстъпиха с 1-3 гейма, в обособените елементи 25-18, 24-26, 20-25, 18-25.

Казийски и неговите съотборници съумяха да вземат първата част с 25:18, само че след това позволиха поврат и изгубиха идващите три гейма, с което и очакванията да доведат серията до решителен пети мач.

Най-резултатни за Алианц Милано бяха Фере Регерс с 18 точки и Юки Ишикава с 15. Бившият български национал Матей Казийски добави 13, само че и те не бяха задоволителни за триумф на домакините.

За Перуджа трима състезатели се отличиха с по 18 пункта – Олех Плотнитский, Камил Семенюк и Уасим Бен Тара.