Отборът на Алавес успя да излезе от кризата, в която

...

Алавес излезе от кризата с успех над Леванте

Отборът на Алавес съумя да излезе от рецесията, в която се намираше. Възпитаниците на абелардо фернандес бяха в серия от 3 следващи загуби и общо 4 мача без триумф в Примера дивисион, само че през днешния ден се върнаха в правия път, побеждавайки с 2:0 Леванте с срещата посред им от 23-ия кръг.

Домакините на “Мендисороса” стояха по-добре съвсем през целия мач. В 16-ата минута изстрел с глава на Джонатан Кайери се отби от гредата.

В 23-ата минута се стигна и до разкриване на резултата Джони Родригес центрира от корнер и Виктор Лагуардия с глава порази вратата за 1:0.

Алавес реши всичко в добавеното време на мача, когато означи и втори гол. Шейх Дукур върна неразчетено обратно, Дожни Родригес се възползва, открадна топката и невъзмутимо осъществя за крайното 2:0.

Така Алавес събра актив от 35 точки и излезе на 6-ото място в класирането. Леванте пък остава с 27 точки на 14-ото място.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ
Примера дивисион 23 кръг, понеделник 11 февруари  Алавес 2:0краен резулат  Леванте