Отборът на Алавес спечели с 3:1 при гостуването си на

...

Алавес се доближи до зона Шампионска лига, Уеска остава на дъното

Отборът на Алавес завоюва с 3:1 при гостуването си на Уеска в ранна среща от 28-ия кръг на Ла Лига. Джонатан Кайери (11 - дузпа и 86) и Джон Гуидети вкараха за баския отбор. Точен за ”синьо-червените” беше Есекиел Авила в 14-ата от дузпа. С триумфа момчетата на Абелардо Фернандес се приближиха на точка от четвъртия Хетафе. Уеска не съумя да се отлепи от дъното. В осмата минута Чимо Наваро удари напречната греда след удар от 10 метра. Минута по-късно гостите от “Мендисороса” си завоюваха дузпа. След консултация с ВАР съдията Ундиано Майенко видя игра с ръка на Мартин Мантовани, а Джонатан Кайери осъществя от бялата точка. Почти незабавно по-късно реферът назначи и дузпа за арагонския отбор поради игра с ръка на Чимо Наваро. Есекиел Авила означи за 1:1. Като цяло полувремето беше изпъстрено с доста нарушавания и раздробяване на играта. В 62-ата Енрик Гайего изведе Кучо Ернандес, вратарят Фернандо Пачеко се забави, а Кучо нацели греда след опит за прехвърлящ удар. В 80-ата Джони Родригес хвърли тъч, Мантовани продължи към далечната греда, където непокритият Гуидети осъществя. В 85-ата Кайери спря топката в жанр “Ибрахимович” и матира стража на домакините за крайното 1:3. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 28 кръг, събота 16 март  Уеска 1:3краен резулат  Алавес