Отборът на А1 Академик София постигна втора победа в Националната

...

А1 Академик с втора победа в Националната баскетболна лига

Отборът на А1 Академик София реализира втора победа в Националната баскетболна лига. В Правец в среща от четвъртия кръг играчите на Георги Давидов победиха пловдивския Академик Бултекс 99 с 87:83 (23:19, 21:23, 29:25, 14:16).

Срещата стартира с домакинско предимство, само че то бе бързо заличено от пловдивчани и до самия край двата отбора се движеха напълно близо един до различен в резултата. Пет секунди преди края Адриан Секулов можеше да изравни и евентуално да прати мача в продължение, само че стрелбата му за три точки бе несполучлива.

21 точки за спечелилите вкара Лъчезар Димитров, Николай Николов добави 19, а с по 16 точки приключиха Николай Грозев и Андрей Иванов. За Академик Бултекс над всички бе капитанът Васил Бачев с 24 точки, до момента в който Шакир Смит вкара 18.

Останалите мачове от четвъртия кръг са в събота и във вторник. Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg