От утре / 1 септември/ частично ще се възстанови старият

...
От утре / 1 септември/ частично ще се възстанови старият
Коментари Харесай

От утре възстановяват движението на част автобусите в Благоевград, вдигат цената на картите

От на следващия ден / 1 септември/ отчасти ще се възвърне остарелият график на придвижване на градския превоз в Благоевград, а от началото на образователната година- 15 септември – напълно. Цената на билета остава непроменена – 1, 20 лева оповестяват от Сдружението на автобусните превозвачи в България.Рекордното повишаване на метана провокира митинги и принуди превозвачите да търсят излаз от комплицираната обстановка, в която бяха сложени.

Прибягна се до увеличение на билета за градския превоз, който бе увиличен с 40 стотинки преди няколко месеца и от 80 стотинки стана 1.20 лева В началото на месец август превозвачите ограничиха част от рейсовете по някои от линиите в Благоевград,с цел икономии и избавяне от спешната обстановка.

От сдружението на превозвачите,след извършени срещи с общинското управление, са безапелационни,че макар високата цена на метана няма да усилват цената на билета,но ще покачат цените на картите с към 30 %. В Благоевград компаниите които завоюваха социална поръчка за градския превоз са:„ Бистрица 96 “ ООД, сплотяваща 14 съдружници, с шефове Христо Владимиров и Румен Христов, и „ Струма 11 “ ООД с шефове Марио Богданов и Николай Петков, и още петима съдружници.

П. Попов

Източник: struma.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР