УЕФА се произнесе относно претенциите на Барселона за дузпа срещу Атлетико
От УЕФА оповестиха, че не са почели жалбата на Барселона за подмината дузпа против Атлетико Мадрид при домакинската загуба на каталунците с 0:2 в ¼-финалите на Шампионската лига.
Барселона публично подаде тъжба за неотсъдената дузпа против Атлетико и изиска достъп до записите
Оттам имаха искания, че основният арбитър Ищван Ковач не е показал бялата точка в 54-тата минута на мача, макар че съперниковият състезател Марк Пубий си спря топката с ръка в личното си наказателно поле при възобновяване на играта. От ВАР също не се намесиха, като от евроцентралата са решили, че съдиите са действали вярно при тази обстановка.
Обяснението на основния арбитър за неотсъдената дузпа за Барселона
„ След първия четвъртфинален мач от Шампионската лига, изигран на 8 април 2026 година сред Барселона и Атлетико Мадрид, Барселона изпрати тъжба по отношение на съдийско решение. На 13 април 2026 година Контролният орган на УЕФА по нравственос и дисциплинарни ограничения реши, че жалбата е неприемлива “, се споделя в късото известие.
Оттам имаха искания, че основният арбитър Ищван Ковач не е показал бялата точка в 54-тата минута на мача, макар че съперниковият състезател Марк Пубий си спря топката с ръка в личното си наказателно поле при възобновяване на играта. От ВАР също не се намесиха, като от евроцентралата са решили, че съдиите са действали вярно при тази обстановка.
„ След първия четвъртфинален мач от Шампионската лига, изигран на 8 април 2026 година сред Барселона и Атлетико Мадрид, Барселона изпрати тъжба по отношение на съдийско решение. На 13 април 2026 година Контролният орган на УЕФА по нравственос и дисциплинарни ограничения реши, че жалбата е неприемлива “, се споделя в късото известие.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




