От участвалите в анкетата на Националния статистически институт нефинансови предприятия

...
От участвалите в анкетата на Националния статистически институт нефинансови предприятия
Коментари Харесай

За близо 50 на сто от нефинансовите предприятия не е имало промяна в приходите от продажби през септември

От участвалите в анкетата на Националния статистически институт нефинансови предприятия 32.2 на 100 показват, че през септември са имали понижение в приходите от продажби на артикули или услуги спрямо август, 49.5 на 100 са показали, че не е имало смяна в приходите от продажби, а за 17.8 на 100 е имало нарастване.

Разпределението по стопански действия демонстрира, че 37.1 на 100 от компаниите в строителството са записали понижение в приходите от продажби на артикули или услуги, за промишлеността този дял е 34.3 на 100.



В икономическите действия "Култура, спорт и развлечения, ремонт на домашен движимости и други действия " понижение в приходите от продажби показват 35.4 на 100 от компаниите, а за дейностите "Търговия, превоз и ресторантьорство " - 30.9 на 100. За наетия личен състав 17.1 на 100 от нефинансовите предприятия са създали стъпки за прилагане на "платен отпуск ", следват "неплатен отпуск " - 10 на 100, "освобождаване/съкращаване на наети " - 9.1 на 100, и "възползване от държавни ограничения за подкрепяне на работодателите " - 8.3 на 100.

За идващия месец 95.1 на 100 от интервюираните нефинансови предприятия предвиждат, че ще продължат актуалната си активност, 1.9 на 100 - ще преустановят краткотрайно активността си, а 2.2 на 100 - ще прекратят активността си.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР