Вандали посегнаха и на инициативата „Приятели на Баба Марта“
От тази седмица деца от 46 детски градини и учебни заведения в Плевен украсяват града в алено и бяло под мотото „ Приятели на Баба Марта “.
За трета поредна година самодейността среща изключителна поддръжка и сплотява деца, родители и институции към общата идея – да съхраним българската традиция и да внесем празнично въодушевление в града ни.
Идеята е всяко образователно заведение да украси свое дърво по личен план и виждане, като Община Плевен слага на дръвчето табела с името на детската градина или съответното учебно заведение. Първите празнично украсени дръвчета към този момент радват жителите и гостите на града ни, като в идващите дни украсата ще обхване цялата централна градска зона – от Централна поща до ДКТ „ Иван Радоев “ и Дом на книгата.
С отчаяние обаче установихме, че часове след слагането на табелките с имената на деклариралите присъединяване в „ Приятели на Баба Марта “ – тези табелки са били изпокъсани и изхвърлени. Трудно ни е да си разбираем сходна демонстрация на експанзия и вандализъм към нещо в действителност хубаво и доброжелателно, още повече когато става дума за самодейност, основана с доста труд и предпочитание от деца.
Не одобряваме за обикновено сходно посягане против напъните на децата и против знаци, които носят единствено наслада.
Инициативата ни продължава – табелите с имената на детските градини и учебни заведения ще бъдат сложени още веднъж на дръвчетата. Защото имаме вяра, че положителното има смисъл и е по-силно от всичко друго.
И тъй като желаеме Плевен да грее в празнична одеждa през целия месец март – по този начин, както заслужават децата и всички ние.
За трета поредна година самодейността среща изключителна поддръжка и сплотява деца, родители и институции към общата идея – да съхраним българската традиция и да внесем празнично въодушевление в града ни.
Идеята е всяко образователно заведение да украси свое дърво по личен план и виждане, като Община Плевен слага на дръвчето табела с името на детската градина или съответното учебно заведение. Първите празнично украсени дръвчета към този момент радват жителите и гостите на града ни, като в идващите дни украсата ще обхване цялата централна градска зона – от Централна поща до ДКТ „ Иван Радоев “ и Дом на книгата.
С отчаяние обаче установихме, че часове след слагането на табелките с имената на деклариралите присъединяване в „ Приятели на Баба Марта “ – тези табелки са били изпокъсани и изхвърлени. Трудно ни е да си разбираем сходна демонстрация на експанзия и вандализъм към нещо в действителност хубаво и доброжелателно, още повече когато става дума за самодейност, основана с доста труд и предпочитание от деца.
Не одобряваме за обикновено сходно посягане против напъните на децата и против знаци, които носят единствено наслада.
Инициативата ни продължава – табелите с имената на детските градини и учебни заведения ще бъдат сложени още веднъж на дръвчетата. Защото имаме вяра, че положителното има смисъл и е по-силно от всичко друго.
И тъй като желаеме Плевен да грее в празнична одеждa през целия месец март – по този начин, както заслужават децата и всички ние.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




