От следващата годинане само момичетата, но и момчетата ще могат

...
От следващата годинане само момичетата, но и момчетата ще могат
Коментари Харесай

Момчета ще могат да се ваксинират безплатно срещу HPV от следващата година

От идната годинане единствено девойките, само че и момчетата ще могат да се имунизират гратис против човешки папилома вирус (HPV), заяви БНР. Средствата ще се обезпечават по национална стратегия, сподели министърът на опазването на здравето Силви Кирилов. За тази година за имунизиране на девойките са обезпечени 10 милиона лв., уточни той:

" Има обезпечени средства за скрининг знаете, че има две стратегии. Осигурихме средства и профилактика. Програмата за папилома вирус беше пет годишна. Не можем да осигурим за пет години, само че за една година осигурихме. За идната година също ще има, тъй че с по-малки стъпки същински вървим напред. Осигурени са 10 милиона за тази година ".

Министър Кирилов взе участие в самодейност на Фондация “Живот с рак ” и сервира цветя и дарове на пациентки, приети в болница в Университетската профилирана болница за интензивно лекуване по онкология " Проф. Иван Черноземски " в София. От своя страна шефът на болничното заведение доктор Димитър Димитров уточни:

" Наблюдаваме през последните години, едно мощно увеличение на онкологичните болести от ранна възраст, което е доста сериозен проблем за България, само че и в Европа е по този начин. Повече средства, защото 99% от нашите доходи са от НЗОК, защото онкологията е безвъзмездна и по този начин би трябвало да бъде, само че цената на клиничните пътеки просто би трябвало да се увеличи ".
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР