От скута на Пеевски преминахме към ПП-ДБЕдва ли не от

...
От скута на Пеевски преминахме към ПП-ДБЕдва ли не от
Коментари Харесай

Борислав Гуцанов: Крум Зарков трябва да подаде оставка

От скута на Пеевски преминахме към ПП-ДБ

„ Едва ли не от скута на Пеевски преминахме към ПП-ДБ, да не кажа към къде на ПП-ДБ. Така че това виждане на новото управление изигра извънредно неприятна смешка “.

Това разгласи в предаването „ Интервюто на деня “ Борислав Гуцанов, обществен министър в кабинета „ Желязков “ и претендент за водач на Българска социалистическа партия на последния конгрес на партията, за доста неприятните резултати на партията на вота на 19 април – 3%.

Социалистите даже няма да получат дотация, тъй като се явиха на изборите като коалиция и трябваше да минат 4%, с цел да получават пари от страната.

Гуцанов дефинира представянето на Българска социалистическа партия като „ оскърбление “ и упрекна за него новия водач на партията – Крум Зарков. Според него Зарков би трябвало да подаде оставка.  

Още след конгреса на 7 февруари предвиждах това развиване. Тогава коментирахме, че би трябвало да има събиране на всички в Българска социалистическа партия, разговор, без изключения. Вместо това се заложи на отказване на предишното и на нещо ново, което по този начин и не се появи “, разяснява социалистът.

По думите му основен проблем е била неналичието на обединяване и едноличните решения на новия водач. Той дефинира като неточност и решението в листите да се появи „ вторият ешелон “ на партията.

Според него Българска социалистическа партия е пропуснала да приказва по основни тематики в акцията, за които е приказвал спечелилият – Румен Радев.

„ Хората желаеха да чуят какво ще вършим със зелената договорка, енергетиката, стопанската система, връзките с Русия и Украйна “, счита Гуцанов.

Източник: https://btvnovinite.bg
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР