От повече от 2 месеца изразявам искреното си желание и

...
От повече от 2 месеца изразявам искреното си желание и
Коментари Харесай

Гълъб Донев: Надявам се България скоро да има редовно правителство


От повече от 2 месеца показвам откровеното си предпочитание и вяра за това България да има постоянно определено държавно управление. Това сподели на брифинг служебният министър председател Гълъб Донев.

„ Надявам се това, което като проектосъстав на кабинета предложи проф. Габровски – това са едни хора, които са подбрани като експерти в своята сфера, за която се оферират като министри и вицепремиери, да бъдат определени и час по-скоро България да има постоянно държавно управление, което да я преведе през рецесиите, които ни съпътстват, освен в социално-икономически аспект във вътрешен проект, само че и в интернационален проект, тъй че да имаме една резистентност и една предвидимост на политиките, които ще се извършват от страна на едно постоянно държавно управление “, съобщи Гълъб Донев.

Мерки за цената на газа

В коментар на ограниченията за цената на газа, той разясни, че това не е прерогатив и работа на служебното държавно управление.

„ Това са комерсиалните механизми, комерсиалните закони, които работят, и цената, която е препоръчана от страна на „ Булгаргаз “ на КЕВР за одобряване, е това, което интернационалният пазар и всичките параметри, които се наблюдават и образуват цената на газа за съответния месец, се следят по този начин, че държавното управление не би могло да се намесва. (…) Това покачване, което сега се предлага, то е съобразено с комерсиалната обстановка. Тези 40% са още в рамките, в които бизнесът в България споделя, че това е търпима цена за него “, разясни Гълъб Донев.

По думите му цената на природния газ за България е една от най-ниските цени в Европа.

Протест на работещите в АПИ

По тематиката за митинга на работещите в АПИ Гълъб Донев сподели, че те излизат да стачкуват за отбрана на трудовите си права и това е естествена реакция.

„ Начинът, по който са избрали да изразят и покажат пред обществото това, че има дефицити в областта на политиката по приходите – видяхме, знаем, създали сме разбор. Знаем, че има огромни несъответствия и диспропорции във водената политика по приходите от редица държавни управления досега “, означи служебният министър председател.

Той добави, че положението в администрацията „ не е по никакъв начин розово “.

„ Тези несъответствия са задълбочавани с години и не може едно служебно държавно управление, което има напълно къс мандат, да реши в целокупност този проблем, който стои освен пред АПИ, а и пред други министерства и организации. Ние работим по това справедливите претенции на работещите да бъдат до известна степен приведени в деяние по този начин, че да отговорим на желанията на протестиращите “, съобщи Донев.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР