От понеделник, 12 юли, Кипър въвежда нови правила за преминаване

...
От понеделник, 12 юли, Кипър въвежда нови правила за преминаване
Коментари Харесай

Кипър с нови правила за преминаване между гръцката и турскат...

От понеделник, 12 юли, Кипър вкарва нови правила за прекосяване сред двете елементи на острова поради повишаване на случаите на COVID-19, оповестява Кипърската осведомителна организация (КНА).

В известие на Организация на обединените нации в Кипър от името на двуобщностната техническа комисия по опазване на здравето се показва, че поради епидемиологичната обстановка на острова от 12 юли ще бъде въведен ексклузивен механизъм от равнище 3 (тъмночервено).

При равнище 3 неимунизираните лица могат да минават сред двете елементи в Кипър единствено с негативен бърз тест или PCR тест, изработен преди най-вече 72 часа.

Напълно имунизираните лица с утвърдените от Европейската организация по медикаментите ваксини, както и с имунизациите на Синовак, Синофарм и Спутник, могат да минават сред двете елементи със 7-дневен негативен бърз тест или с PCR тест, в случай че са минали 14 дни от слагането на последната доза от имунизацията.

Кипър е разграничен от 1974 година, когато северната му част бе окупирана от Турция в отговор на националистически държавен прелом, целящ да причисли острова към Гърция. През 1983 година бе провъзгласена така наречен Севернокипърска турска република, приета единствено от Анкара.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР