От МВР организират среща с представители на организации, които правят

...
От МВР организират среща с представители на организации, които правят
Коментари Харесай

МВР и традиционни клубове обсъждат промените в Закона за оръжията

От Министерство на вътрешните работи провеждат среща с представители на организации, които вършат възстановки на борби , заяви БНР.

Повод за срещата са готвените промени в Закона за оръжията и боеприпасите. С промените е допустимо оръжията за възстановки да станат противозаконни.

Според Момчил Тачев от клуб " Братя по оръжие " не може без картечница да се покаже офанзивата на българската войска при Дойран през Първата международна война . Същото е за възстановката на борбата при Тутракан, без тракането на картечниците.

" Ако те бъдат неразрешени или влязат в някакъв извънредно рестриктивен режим, на практика ние ще бъдем лимитирани по този метод . Някои страни също имат извънредно съществени несъгласия с тази инструкция. В нея написа, че в случай че в този момент настоящото законодателство в страна - членка дава отговор или припокрива директивата, то не е належащо нейното тотално разбиране ", посочи Тачев.

Целта на измененията в Закона за оръжията и боеприпасите е въвеждане на европейска инструкция, която цели битката с тероризма.

Министерство на вътрешните работи е готово да предложи преднопълнещите оръжия да преминат на осведомителен режим .

По-късно денем водещата вътрешна комисия ще разисква две оферти за промени в Закона - на депутатите от Вътрешна македонска революционна организация и на противоречивия, препоръчан от Министерския съвет. За в този момент предложенията за смяна в Закона за оръжията, боеприпасите, взривните субстанции и пиротехническите произведения са минали през комисията по защитата. Земеделската комисия ги е отхвърлила.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР