От месец около 1500 жители в квартал Кремиковци в Гърмен

...
От месец около 1500 жители в квартал Кремиковци в Гърмен
Коментари Харесай

Заради неплатени сметки: Повече от месец жители на Гърмен са без вода

От месец към 1500 поданици в квартал " Кремиковци " в Гърмен са без вода, а повода за това са неплатени сметки и огромните загуби по мрежата.

Поради тази причина през днешния ден стартира инспекция, в която вземат участие регионалният шеф на Благоевград Васил Трендафилов, представители на Регионалната здравна ревизия, ВиК и локалната власт в Гърмен, предадоха Българска национална телевизия и БНР.

От 5 години кварталът се водоснабдява посредством отклоняване от общинския тръбопровод, напомни news.bg. Собственик на партидата във ВиК - Благоевград е общината, която събира таксите от клиентите. Решението е подбудено от обстоятелството, че над 180 от къщите в квартала са противозаконни, а единствено 13 имат законни документи.

Но поради насъбрани отговорности и многочислени повреди кметът Феим Иса е изискал прекъсване на водоподаването и затапване на тръбата заради " отпаднала нужда ".

От Общината изясняват, че към 30 - 40% от хората не заплащат сметките си, през годините загубите са се нараснали доста и заради тази причина Общината отхвърля да покрива загубите за доставка на питейна вода в квартала и сумите, които не съумява да събере от клиентите.

Заради спряната вода жителите на квартала са недоволни, като по думите им казусът се взема решение единствено към изборите. Народният представител от ПБ Стоян Тричков също взе отношение по проблема, като съобщи, че сходна взаимозависимост е неприемлива.

От своя страна регионалният шеф на Благоевград Васил Трендафилов ще разпореди на кмета на община Гърмен неотложно да пусне водата и да отдръпна заявката за закриване на партидата до трайното решение на казуса както с водоснабдяването, по този начин и с противозаконните постройки в квартал " Кремиковци ".

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР